Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

Strona główna / Wydarzenia / Zespół Jelita Nadwrażliwego – wykład w Poznaniu

  • To wydarzenie minęło.

Zespół Jelita Nadwrażliwego – wykład w Poznaniu

10 października 2019, 18:00 - 20:30

|
79 zł
Tym razem skupimy się na Zespole Jelita Nadwrażliwego.
Jest to jednostka chorobowa znana tylko współczesnemu człowiekowi. Dotyka przede wszystkim ludzi aktywnych zawodowo, ambitnych, zabieganych, co ciekawe, częściej kobiety, niż mężczyzn.
Zespołu jelita nadwrażliwego (IBS) nie wywołują bakterie ani wirusy, nie ma on też powiązania z nowotworami.
Jest to zespół objawów czynnościowych, co oznacza, że nie ma żadnych odchyleń w budowie jelit, problemem jest nieprawidłowa praca mięśni jelit objawiająca się silnymi skurczami tych organów.
Trudno jest żyć z obezwładniającym bólem brzucha, wzdęciami, uczuciem pełności, kilkudniowymi biegunkami czy zaparciami.
Chorzy z zespołem jelita nadwrażliwego w zasadzie nigdy nie czują się dobrze, są przebadani pod kątem wielu schorzeń, jednak nie odnotowuje się żadnych odchyleń w badaniach laboratoryjnych, dlatego takich pacjentów często traktuje się jak osoby przewrażliwione, a wręcz hipochondryczne.
Warto więc dowiedzieć się, jakie są przyczyny tego przewlekłego schorzenia oraz jak radzić sobie, kiedy pojawią się objawy IBS, czasami wystarczy zmienić kilka nawyków, by raz na zawsze zapomnieć o kłopotach trawiennych.
Nie należy też ignorować niezmiernie skutecznych domowych sposobów zielarskich na zespół jelita nadwrażliwego.
Zachęcamy do holistycznego spojrzenia na tę najczęstszą chorobę cywilizacyjną przewodu pokarmowego, aby przekonać się, że nasza natura jest inteligentna i ma sposoby na wszystkie bolączki współczesnych czasów.
Prelegentka :
Dr Beata Pieczyńska – doktor nauk biologicznych (genetyk), coach zdrowia, terapeutka holistyczna, specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z kilkunastoletnią praktyką, naturoterapeutka, masażystka, specjalizuje się w ginekologii chińskiej i wspomaganiu procesów leczenia chorób nowotworowych. Entuzjastka leczenia odpowiednią dietą. Od wielu lat prowadzi prywatny gabinet, jeździ z wykładami po całej Polsce i nie tylko. Działa także społecznie -współzałożycielka i V-ce Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia “Twoja Moc”.

 

? BILETY
Cena regularna 79 zł.
Przedsprzedaż 2 bilety w cenie 1 – trwa do 30 września godz. 23:59

Szczegóły

Data:
10 października 2019
Czas:
18:00 - 20:30
Koszt:
79 zł
Strona internetowa:
www.stowarzyszenietwojamoc.pl/sklep

Miejsce

Collegium Da Vinci
AULA A001 ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10
61-719 Poznań Polska
+ Google Map

Organizator

Stowarzyszenie na Rzecz Zdrowego Stylu Życia “Twoja Moc”
Telefon:
+48607640630
Email:
info@twojamoc.pl
Strona internetowa:
www.stowarzyszenietwojamoc.pl