Strona główna / Wydarzenia / Zdrowe serce – cykl wykładów w Poznaniu

Zdrowe serce – cykl wykładów w Poznaniu

16 lutego 2019, 10:00 - 13:00

“Serce jest korzeniem z którego wyrasta życie”
ten cytat z traktatu chińskiego pozwala nam zrozumieć jak ważne jest serce w organizmie człowieka.
Medycyna chińska doskonale tłumaczy nam powstawanie poszczególnych jednostek chorobowych serca i układu krążenia, warto wykorzystać te wyjaśnienia, aby efektywnie chronić i wzmacniać ten narząd.
Jednak kiedy zrozumiesz jak działa twój układ krążenia, co jest dla niego korzystne, a co jest szkodliwe, wtedy okaże się, że znasz proste sposoby na długie życie bez miażdżycy, zawału czy choroby wieńcowej.
Serce możemy traktować jak typowego pracoholika, który z własnej woli angażuje się w robotę na kilku etatach, ale jak to z pracoholikami bywa, potrafią przesadzić ze swoją nadgorliwością.

Co wtedy ❔

? Pojawia się bezsenność, czasem nadmiar marzeń sennych
? Twoja nabrzmiała twarz przybiera czerwone odstraszające barwy wojenne,
? Targa Tobą wewnętrzny niepokój,
? Z dnia na dzień zapominasz coraz więcej słów,
? Męczą Cię zawroty głowy i obfite poty,
? Coraz gorzej znosisz skoki ciśnienia krwi.

Tak to są sygnały ostrzegawcze od Twojego serca!

Jednak kiedy zrozumiesz jak działa Twój układ krążenia, co jest dla niego korzystne, a co jest szkodliwe, wtedy okaże się, że znasz proste sposoby na długie życie bez miażdżycy, zawału czy choroby wieńcowej.

Ale serce to nie tylko pompa utrzymująca Ciebie przy życiu, to  także siedlisko uczuć, ściśle związane z naszą seksualnością… więc jeśli chcesz dowiedzieć się jaki związek ma seks z kardiologią – zapraszamy na wykład na którym  lepiej poznasz swoje serce i dowiesz się jak pomóc sobie i innym.
Prelegentki :
Dr Beata Pieczyńska – doktor nauk biologicznych (genetyk),
coach zdrowia, terapeutka holistyczna, specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z kilkunastoletnią praktyką, naturoterapeutka, masażystka, specjalizuje się w ginekologii chińskiej i wspomaganiu procesów leczenia chorób nowotworowych. Entuzjastka leczenia odpowiednią dietą. Od wielu lat prowadzi prywatny gabinet, jeździ z wykładami po całej Polsce i nie tylko. Działa także społecznie -współzałożycielka i V-ce Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia “Twoja Moc”.

Anna Kremnicka – fascynuje Ją Człowiek i jego potencjał.
By go poznać, sięga po alternatywne systemy jak medycyna chińska, psychoterapia, ustawienia systemowe, medycyna biologiczna, astrologia, enneagram, Human Design oraz sztuka.
Od 20 lat praktukuje ziołolecznictwo, akupunkturę, dietoterapię, w tym odkwaszanie organizmu wg dr Renate Collier, której książkę „Zdrowe jelita, zdrowy człowiek” przetłumaczyła w 2001 roku.
W latach 2003-2007 pracowała w Klinice Leczenia Bólu w Niemczech, od 2008 ma gabinet w Poznaniu prowadząc pacjentów indywidualnych oraz warsztaty wyjazdowe odkwaszania organizmu.
⏳ Ramowy plan wydarzenia:
10:00 Rozpoczęcie
10:15 – 11:15 Wykład Anny Kremnickiej