Strona główna / Wydarzenia / Migrena – oraz inne typy bólu głowy – wykład w Koninie

Migrena – oraz inne typy bólu głowy – wykład w Koninie

10 września 2019, 17:00 - 20:00

Termin “migrena” jest dziś nadużywany.
Takim określeniem nazywamy prawie każdy silny, napadowy i powtarzający się ból głowy.
Diagnoza “migrena” brzmi elegancko.
Kiedyś tylko arystokracja miewała migrenę, zwykłych ludzi po prostu bolała głowa.

Czas rozprawić się z tym mitem i rozróżnić bóle migrenowe od pozostałych.

Migrena to przewlekły napadowy ból głowy trwający zwykle od 4 do 72 godzin.
Są farmakologiczne sposoby na migrenę, są zastrzyki z botoksu, jest elektrostymulacja nerwu trójdzielnego…, ale są też prostsze sposoby na poskromienie tego kradnącego życie bólu.

Często je ignorujemy, bo uważamy, że są czasochłonne i trudne do wykonania.
Ciało wykorzystuje ból jako informację o stanie zapalnym w organizmie. Przyjmowanie leków przeciwbólowych działa tylko jak wyłączenie alarmu przeciwpożarowego, kiedy pożar nadal szaleje. Leki przeciwbólowe trują wątrobę, osłabiając działanie całego organizmu, więc po co tak negatywnie wpływać na ciało, skoro możemy tego uniknąć, stosując metody naturalne.

Warto dowiedzieć się, jak nie dopuścić do migreny, a jeśli już się pojawiła, jak zminimalizować jej nasilenie. Naturalne sposoby na uciążliwe objawy są łatwe do zastosowania w domu i w pracy. Warto wykorzystać wschodnie metody uzdrawiania jak zioła, przymoczki, automasaż, ćwiczenia, kąpiele, dietę. Zachęcam do wypróbowania mądrości naszej natury, aby uwolnić się od zniewalającego bólu zanim sięgniemy po klasyczne farmaceutyki.

Prowadząca:

Dr Beata Pieczyńska – doktor nauk biologicznych (genetyk), coach zdrowia, terapeutka holistyczna, specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z kilkunastoletnią praktyką, naturoterapeutka, masażystka, specjalizuje się w ginekologii chińskiej i wspomaganiu procesów leczenia chorób nowotworowych. Entuzjastka leczenia odpowiednią dietą. Od wielu lat prowadzi prywatny gabinet, jeździ z wykładami po całej Polsce i nie tylko. Działa także społecznie -współzałożycielka i V-ce Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia “Twoja Moc”.

Ramowy plan wydarzenia:

17:00 Rozpoczęcie