Strona główna / Wydarzenia / HASHIMOTO z innej perspektywy – Konferencja w Poznaniu

HASHIMOTO z innej perspektywy – Konferencja w Poznaniu

22 września 2018, 10:00 - 16:00

Nadczynność, niedoczynność, Hashimoto – o chorobach tarczycy w ostatnim czasie mówi się niezwykle często, przypisując im wiele skutków utrudniających normalne funkcjonowanie. Problemy ze snem i koncentracją, zmęczenie, nadwaga, wypadanie włosów, problemy ze skórą czy depresja – to tylko niektóre z wielu symptomów nieprawidłowej pracy tarczycy.
Niestety często „leczenie” tego gruczołu to tylko przykrywanie niewygodnych objawów, a nie próba faktycznego regulowania jego pracy.

Co jest źródłem chorób tarczycy?

Być może zdziwisz się, ale medycyna chińska upatruje ich w zaburzonym funkcjonowaniu narządów wewnętrznych – często tych, których zupełnie się nie spodziewasz. Być może zdziwi Cię również fakt, że w walce z chorobami tarczycy można wspierać swój organizm naturalnymi sposobami, niekoniecznie zaczynając od przyjmowania sztucznych hormonów.

Choroba tarczycy to Twój „temat”?

Zapraszamy na wykład dotyczący zaburzeń funkcjonowania tarczycy, który połączy wiedzę z zakresu medycyny zachodniej i chińskiej.

Dowiesz się, m.in.:

• Czym są choroby autoimmunologiczne oraz gdzie leżą ich przyczyny
  • Jakie badania są niezbędne do zdiagnozowania choroby tarczycy, a z których można lub wręcz trzeba zrezygnować
  • Czy istnieją inne niż przyjmowanie sztucznych hormonów sposoby leczenia i zapobiegania schorzeniom tarczycy
  • Jak w naturalny sposób wspierać organizm w czasie choroby i czym tak naprawdę jest choroba przewlekła
  • Które produkty wspierają lub osłabiają pracę tarczycy i innych narządów wydzielania dokrewnego
  • Jakie zioła i suplementy diety są wskazane w różnych rodzajach chorób tarczycy

Prelegentki :
Dr Beata Pieczyńska – doktor nauk biologicznych (genetyk), coach zdrowia, terapeutka holistyczna, specjalista Tradycyjnej Medycyny Chińskiej z kilkunastoletnią praktyką, naturoterapeutka, masażystka, specjalizuje się w ginekologii chińskiej i wspomaganiu procesów leczenia chorób nowotworowych. Entuzjastka leczenia odpowiednią dietą. Od wielu lat prowadzi prywatny gabinet, jeździ z wykładami po całej Polsce i nie tylko. Działa także społecznie -współzałożycielka i V-ce Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zdrowego Stylu Życia “Twoja Moc”.
Psycholog Bożena Kawicka –  niezwykle doświadczona certyfikowana psychoterapeutka Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii, psycholog kliniczny, specjalizuje się w terapii systemowej rodzin, terapii par oraz w suicydologii, psychotraumatologii i somatopsychologii W 2012 r. otrzymała honorowy tytuł profesora oświaty.
⏳ Ramowy plan wydarzenia:

10:00 Rozpoczęcie
10:15 – 11:00 – wykład Psycholog Bożeny Kawickiej